GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Saules aizsargkrēmi un ādas aizsardzība no saules

Saules iedarbība var izraisīt priekšlaicīgu ādas novecošanos un attīstīt ādas vēzi. Ādas vēzis ir bīstama slimība. Tādēļ ir ļoti svarīgi aizsargāt ādu no kaitīgajiem saules ultravioletajiem (UV) stariem.

Ādas aizsardzība no saules stariem ir svarīga jebkurā vecumā, lai pasargātu ādu no saules starojuma gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Īpaši uzmanīgiem ir jābūt cilvēkiem ar gaišu ādu, tomēr saules stari var kaitēt jebkura ādas tipa īpašniekam. Svarīga ādas aizsardzības sastāvdaļa ir saules aizsargkrēmu lietošana. Kombinējot saules aizsarglīdzekļu lietošanu ar tādiem saules aizsardzības paņēmieniem kā uzturēšanās ēnā, krekla ar garām piedurknēm un garu bikšu vai svārku valkāšana, cepures ar platām malām un saulesbriļļu nēsāšana, var samazināt ādas bojājumu risku.

Kas izraisa ādas bojājumus?20150714-4

Saules gaisma sastāv no divu veidu kaitīgiem stariem: ultravioletie A (UVA) stari un ultravioletie B (UVB) stari. Vēl ir UVC stari, bet tie pilnībā tiek aizturēti atmosfēras ozona slānī. UVB stari izraisa ādas apdegumu un veido ādas iedegumu. UVA stari iekļūst ādā dziļāk un izraisa ādas priekšlaicīgu novecošanos: krunkas un vecuma plankumi. UVA stari izkļūst cauri stiklam un iedarbojas uz ādu arī telpās. Abu veidu UV starojums var attīstīt ādas vēzi. Nav „drošu” UV staru, kā arī nav „droša” ādas iedeguma iegūšana.

Dermatologi kategoriski iesaka neapmeklēt solārijus, jo to UV starojums ir pielīdzināms saules kaitīgajam UV starojumam un attīsta līdzīgus ādas bojājumus.

Kā darbojas saules aizsargkrēmi?

Saules aizsarglīdzekļi palīdz aizsargāt ādu, absorbējot, atstarojot vai izkliedējot saules UV starojumu. Saules aizsarglīdzekļi ir pieejami vairākās formās: ziede, krēms, gēls, losjons, sprejs, zīmuļi, lūpu pomāde. Visiem ir norāde ar saules aizsardzības faktora (SPF) numuru. Jo augstāks numurs, jo spēcīgāka aizsardzība no saules apdegumiem un UVB stariem. Jāņem vērā, ka sun_bsaules aizsargkrēms zaudē savu aizsargfunkciju pēc 2 stundām. Nav nepieciešamības lietot krēmu ar augstu SPF, lai uzturētos saulē ilgāk. Saules aizsargkrēmi, kas aizsargā gan no UVA, gan no UVB stariem (plaša spektra), labāk pasargā ādu no saules kaitīgās ietekmes.

Kā lietot saules aizsargkrēmus?

Uzklājiet saules aizsargkrēmu 30 minūtes pirms došanās ārpus telpām. Uzklājiet to uz visām saulei pakļautajām vietām: seja, ausis, kakls un rokas. Saules aizsargkrēmu uzklājiet rūpīgi un vienmērīgi. Ideālā gadījumā tam vajadzētu būt plaša spektra (aizsargā no UVA un UVB stariem) saules aizsarglīdzeklim, kā arī ūdens noturīgam, lai aizsargātu ādu peldoties vai svīstot. Uz lūpām uzklāj lūpu saules aizsargbalzāmu vai pomādi, kas pasargās lūpas no saules apdegumiem.

Neatliec saules aizsargkrēma lietošanu tikai uz atvaļinājuma laiku vai saulainajām dienām. Arī mākoņainajās dienās līdz pat 80% saules UV staru nokļūst līdz Zemei. Pie tam smiltis atstaro 25%, ūdens līdz 40% saules staru un sniegs atstaro 80% saules staru.

Uzklāj saules aizsargkrēmu atkārtoti apmēram pēc 2 stundām, īpaši pēc peldēšanās vai svīšanas. Pat ūdens noturīgi saules aizsargkrēmi zaudē savu saules aizsargspēju pēc 40 minūtēm ūdenī.

Informācijas avots: http://www.dermatologs.lv/

Gatineau iesaka:

PERFECTION ULTIME AA_ COMPLEXION CREAM LAUNCH BOOK _lv-14

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: