GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

9 mīti par sejas ādas kopšanu ziemā

Vai zini, kā pareizi kopt sejas ādu ziemas sezonā? Šo jautājumu aptver daudzi mīti, ko nolēmām vienreiz un pavisām reizēm kliedēt vai apstiprināt.

Jo biezāks krēms, ko labāk mitrina w_image_1386689037536_62604
Tas, ka krēms ir biezs, ne vienmēr norāda uz tā mitrināšanas spējām. Patiesībā var izrādīties tieši otrādi, jo pārāk liela lipīdu koncentrācija neiesūcas ādā un liek tai izskatīties neveselīgai un nogurušai. Papildu mitrināšanu ādai vari sniegt ar serumu, jo tajos ir ļoti aktīvas sastāvdaļas. Virs tā klāj krēmu, lai āda ziemā būtu ne tikai mitrināta, bet arī pasargāta.

Ja debesis ir apmākušās, saules aizsargkrēms nav vajadzīgs
Nav taisnība! Saules aizsarglīdzekļi ar SPF jālieto visu cauru gadu. Mākoņi nedarbojas kā aizsargfiltrs ultravioletajiem stariem, kas lielā mērā vainojami pie krunku veidošanās un padziļināšanās. Lai nebūtu jānopūlas, atrodi dienas krēmu ar nelielu SPF – sākot no 15, lai tas mitrinātu un aizsargātu tavu ādu. Vēl labāku efektu panāksi, ja pirms krēma būsi uzlikusi antioksidantiem bagātu serumu.

Taukainas ādas īpašnieces var iztikt bez mitrinoša krēma
Aukstums atstāj iespaidu uz jebkura tipa ādu, pat taukainu. Ja neaizsargāsi ādu ar krēmu, tā kļūs jutīga pret kaitīgiem ārējās vides faktoriem. Ja tava āda ir sevišķi taukaina, var izlīdzēties ar gēlveida vai losjona tipa mitrinātāju. Taču kombinētai ādai nepieciešami divi dažādi mitrinātāji – vieglākais uz T-zonas, bet bagātīgāks uz vaigiem, kas aukstajā laikā kļūst sausi.

Ziemā nevajag lietot skurbi, jo tas padarīs vēl izteiktākus sausos pleķīšus uz sejas
Tieši otrādāk! Eksfoliācija veicina šūnu atjaunošanos. Šajā laikā turpini regulāri lietot skurbi, tikai pēc tam arī uzliec mitrinošu masku vai krēmu, jo eksfoliācija nojauc ādas dabīgo aizsargbarjeru. Šāda režīma ievērošana patiesībā var atbrīvot no sausajiem ādas pleķīšiem. 02-miti

Dušošanās karstā ūdenī palīdz saglabāt ādas mitruma līmeni
Pēc ienākšanas no āra mums dažreiz šķiet vilinoša karsta duša. Taču mazgāšanās ļoti siltā ūdenī pamatīgi sausina ādu. Tas sākas jau no 37 grādu temperatūras. Ja tomēr ļoti vēlies karstu dušu, pārliecinies, ka tā nav ilgāka par piecām minūtēm un izmanto maigu dušas želeju, kurai nav pārāk spēcīgas smaržas. Pēc tam uz mitras ādas uzklāj losjonu.

Tavai ādai nāks par labu, ja pēc iespējas vairāk laika pavadīsi iekštelpās
Zema gaisa temperatūra patiešām atņem mitrumu tavai ādai. Bet palikšana iekštelpās, kur pilnā sparā darbojas apkure, nav sevišķi labāk. Tāpēc izbaudi pastaigas ārā, savukārt mājās parūpējies par pienācīga mitruma līmeņa uzturēšanu. Visefektīvākais līdzeklis ir gaisa mitrinātājs, kas, starp citu, novērš arī matu elektrizēšanos.

Aukstumā āda iegūst dabīgu, veselīgu sārtumu
Kapilāru plīsumi uz vaigiem nav vis veselīgi. Sliktākajā gadījumā tas var novest pie nepārejoša apsārtuma – rozācijas. Jutīgas ādas īpašniecēm sevišķi jāpiesargās no auksta un spēcīga vēja. Pirms iziešanas jāuzliek aizsargājošs krēms, un daļu sejas var aizsegt ar šalli. Pēc ilgākas uzturēšanās aukstumā un vējā nomierini ādu ar mitrinošo krēmu.

Informācijas avots: http://www.kasjauns.lv/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: