GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Ādas kopšana rudenī

Drēgnais un lietainais rudens atnes ne vien krāsainās lapas, bet arī izmaiņas ādas stāvoklī. Pēc karstās vasaras un saules peldēm āda ļoti jūtīgi reaģē uz aukstumu. Galvenā problēma, kas ādai rodas rudens laikā, ir sausums, tāpēc ir ļoti svarīgi par to parūpēties atbilstoši gadalaikam.
Kas notiek ar ādu rudenī?
Iestājoties vēsākam laikam, āda lielākoties kļūst sausāka. Vējš, temperatūras maiņa, apkures sezonas sākšanās vai sildītāja lietošana telpās pastiprina sausas ādas veidošanos. Tāpat arī rudens sezonā var parādīties citas ādas problēmas- apsārtums, iekaisumi, pinnes utt., ko vasaras sezonā daļēji palīdz ārstēt saule.
Kā kopt ādu rudenī?
„Pirmais, kas jāizdara iestājoties rudens sezonai jeb vēsākam laikam- jāizvēlas atbilstoša kosmētika”, stāsta kosmētiķe Gita Vilensone, ”vasaras kosmētika palēnām jānoliek tālākā plauktiņā, un jāizmanto kosmētika, kas ādu vairāk pabaros.”
Vasaras periodā ādai galvenokārt ir nepieciešama mitrināšana, bet rudenī jāizvēlas kosmētika, kas ir biezākas konsistences un barojošāka. Tomēr nevajag pārspīlēt, bet gan ādu pie laikapstākļu un kosmētikas maiņas pieradināt palēnām.
„Rudens, tāpat kā pavasaris, ir piemērots laiks ādas attīrīšanai. Mazinoties saules aktivitātei, bet, kamēr nav iestājies sals, var uzsākt ādas attīrīšanu ar augļskābēm”, stāsta Gita.
Pirmais, kas cieš no laikapstākļu maiņas, ir sejas āda un rokas, tāpēc to kopšanai jāpievērš pastiprināta uzmanība.
Roku āda

Lielākajai daļai cilvēku roku āda ļoti izteikti reaģē uz aukstumu, tās kļūst sausas un raupjas, tāpēc tās noteikti

jāpabaro ar kādu biezāku krēmu. Tāpat arī ieteicams nēsāt cimdus, tādā veidā pasargājot roku ādu no aukstuma un vēja.
Ikdienas lietošanā roku ādai jāizmanto barojoši krēmi.
Vienu reizi nedēļā vajadzētu veikt pīlingu un palutināt ādu ar kādu masku, lai roku āda paliek mīksta un nezaudē elastību.
Rudens ir izteikts dārza darbu periods, tāpēc bieži vien no tā cieš roku āda. Rušinot dārzu, vācot dārzeņus un ogas, roku āda, īpaši pirkstu daļā, var iekrāsoties, tāpēc paralēli iepriekš minētajām procedūrām, ieteicams ādu pabalināt ar speciāli tam paredzētiem līdzekļiem vai veco labo citronu.
Neatkarīgi no gadalaika, roku ādas kopšanas nolūkos svarīgi mājas darbus, kas saistīti ar sadzīves ķīmijas izmantošanu, veikt cimdos.
Sejas āda
Sejas āda ir otra ķermeņa daļa, kuru visvairāk ietekmē rudens aukstums. Seju nevar noslēpt cimdos vai zeķēs, tāpēc pret to jāizturas īpaši.
Sejas ādas krēmu pakāpeniski nomaina uz barojošāku. Bet ikdienā veic tās pašas procedūras, kādas veiktas iepriekš, atbilstoši savam ādas tipam. Attīrīšanu ar gēlu vai pieniņu, attīrīšanu ar toniku, nobeigumā- ar attiecīgu krēmu.
Vienu reizi nedēļā ieteicams veikt sejas ādas pīlingu, kā arī uzklāt masku, piemēram, barojošo vai vitaminizējošo. Noteikti var un pat vajag izmantot rudens veltes masku pagatavošanā.
Ķermeņa āda
Pēc vasaras sezonas ķermeņa ādai ir nepieciešama attīrīšana, tāpat ir ieteicams regulāri veikt pīlingu (reizi nedēļā), 20130301-body-postlai atbrīvotos no atmirušajām ādas šūnām un āda izskatītos veselīgāka.
Nedrīkst aizmirst par ķermeņa maskām. Var izmantot speciālās maskas vai dabīgos produktus, piemēram, medus lieliski atjauno ādu.
Ja āda prasa, reizi nedēļā var izmantot eļļiņu ādai, bet ikdienā izmantot ķermeņa krēmus.
Noteikti nedrīkst aizmirst par ādu ap acīm. Turpiniet izmantot acu ādas krēmus, reizi nedēļā ieteicams lietot acu masku.
Tāpat jāparūpējas par lūpām, izmantojot higiēniskās lūpu krāsas vai balzāmus, kas pasargā lūpas no sausuma un sprēgāšanas.
Galvenais priekšnosacījums veselīgas ādas izskatam rudenī- tās pareiza kopšana. Ļoti svarīgi ādu kopt atbilstoši tās tipam, pretējā gadījumā āda neizskatīsies skaista un veselīga. Rudenī, tāpat kā citos gadalaikos, āda regulāri jāattīra, jāveic pīlingi un jālieto maskas. Vienīgais, kas būtu jāievēro īpaši, iestājoties rudenim- ādas kopšanas līdzekļi pamazām jānomaina uz biezākas konsistences, ar barojošāku sastāvu, tieši tāpat kā mēs nomainām savu garderobi.
Tomēr nedrīkst aizmirst par veselīgu dzīvesveidu. Dārzeņu un augļu lietošana uzturā veicinās ne vien veselīgāku ādas izskatu, bet arī labu pašsajūtu. Ūdens dzeršana un dažādu zāļu tēju lietošana palīdzēs uzlabot ādas stāvokli kopumā.

Informācijas avots: http://tavavieta.dev.keendigital.eu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: