GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Atvairām uzbrukumu! Kādam nolūkam kalpo SPF saturošā kosmētika

Vēl nesen saules aizsargkosmētika tika ražota tikai losjonu vai krēmu veidā. Saule nepārtraukti ietekmē mūsu ādu, neatkarīgi no tā, vai sauļojamies pludmalē, vai dodamies uz darbu. Tāpēc kosmētikas ražotāji ir izstrādājuši līdzekļus arSPF filtriem.

Par to, kā pareizi piemeklēt līdzekļus un kāpēc no saules stariem jāaizsargā ne tikai sejas āda, bet arī lūpas un mati.

F_18702

Kas jāzina par SPF

Sun Protection Factor (SPF) – viela, kas pasargā jūsu ādu no negatīvas saules iedarbības. Uz kosmētiskā līdzekļa iepakojuma vienmēr tiek noradīta aizsardzības pakāpe – no SPF 5–10 līdz SPF 60–100. Jo lielāks radītājs, jo lielāka aizsardzība.

Izvēloties līdzekļus ar maksimālo vai minimālo aizsardzības līmeni, jāņem vērā jūsu ādas īpatnības un gadalaiks. Ja saule nav pārāk spilgta, SPF līmenis var būt no 15-20, ja jums ir ļoti gaiša āda un saulē tā viegli apdeg, droši pērciet krēmu ar SPFno 30 līdz 40.Sun-Protection-Products_2

Runājot par tonālajiem krēmiem, pūderiem un konsileriem, šo līdzekļu SPF radītājs nav pietiekoši augsts, parasti, ne vairāk par 5-25. Tāpēc ar tiem vien nepietiks aizsardzībai no agresīvas vasaras vai pavasara saules iedarbības.
Ja izmantojat saules aizsargkrēmu, tas jāuzklāj diezgan biezā slānī un ik pēc dažām stundām jāatjauno. Āda iesūc kosmētiskos līdzekļus, bet, ja laikus neuzklāt nelielu SPF saturošā krēma daudzumu, pastāv samērā liela varbūtība, ka gūsiet saules apdegumu, īpaši, ja runa ir par pludmales apmeklēšanu. Saules aizsargkrēms jāatjauno pēc katras peldēšanas reizes, jo ūdens noskalo līdzekli.

Papildus aizsardzība acīm

Āda ap acīm ir ļoti plāna un jūtīga, un grumbiņas uz tās parādās visātrāk. Šai delikātai zonai jāizmanto ādai ap acīm domāti SPF saturoši krēmi (jo augstāks indekss, jo labāk). Tie viegli iesūcas ādā un nerada nepatīkamas izjūtas. Obligāti iegādājieties saulesbrilles, kuru stikli nav vienkārši tonēti, bet aizsargā no saules. Vislabāk būtu apmeklēt optikas veikalu un pakonsultēties ar speciālistiem.

Lūpu krāsas SPF

Āda uz lūpām ir maigākā un neaizsargātākā mūsu sejas zona, jo tajā nav tauku dziedzeru. Lūpas ātri paliek sausas un prasa pastāvīgu papildus mitrināšanu. Saules stari šajā zonā var izraisīt, kā fotonovecošanos (parādās grumbiņas apkārt mutei), tā arī onkoloģiskus veidojumus (uz gļotādas).

Ārsti sāka, ka apakšējā lūpa ir pakļauta veidojumu un vēža šūnu veidošanas riskam 12 reizes vairāk nekā augšējā, tāpēc lūpu krāsa vai lūpas balzams ar SPF jāizmanto obligāti, turklāt to lietošana būtu ieteicama ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem.

Līdzekļi matu kopšanai ar SPF

Ultravioletais starojums ir ne mazāk kaitīgs arī mūsu matiem. α-stari sausina galvas ādu, izraisa atūdeņošanos,

padara matus lūztošus, β-stari iznīcina dabisko mata pigmentu, mati paliek blāvi un zaudē spožumu. Galu galā mati kļūst plānāki, zaudē kuplumu un sāk izkrist. Taču šodien tiek piedāvāts plašs matu kopšanas līdzekļu klāsts ar UV staru aizsardzības filtru, tostarp speciālie mitrinošie šampūni, mīkstinošie kondicionieri, keratīnu, vitamīnus un antioksidantus saturošas barojošās matu maskas.

Katru reizi pirms ārā iešanas, rekomendē izmantot saules aizsargsprejus vai losjonus ar SPF filtriem. Tie veidos uz matiem aizsargkārtu, kas spēj atvairīt kaitīgo saules starojumu.

Pirms katras peldēšanās jūrā speciālisti rekomendē izmantot speciālās matu eļļas ar UV starojuma aizsardzību, ka arī uz laiku atteikties no matu veidošanas līdzekļiem: no želejām, lakām, putām, vaska un aizvietot tos ar UV-filtru saturošu spreju-fiksatoru.

Der atcerēties, ka visiedarbīgākais līdzeklis matu aizsardzībai no saules ir galvassega – cepure, naģene utt. Tāpēc nevajadzētu ignorēt šo sen pārbaudīto metodi.

Informācijas avots: https://intensa.pro

Gatineau iesaka:

30ml_Defi_Lift_tinted_ 0294-LR

DEFI LIFT 3D LIFT CARE FOUNDATION SPF10

Tonējoša emulsija ar liftinga efektu. Piedod ādai vienmērīgu nokrāsu un izveido 3 dimensiju savelkošu mikrotīklojumu uz ādas virsmas, kas nekavējoties nostiprina ādu.  Sastāvā esošais botufiks izlīdzina grumbiņas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: