GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Kā un kāpēc patiesībā noveco tava āda. Galvenie iemesli

Kaut pierādīts, ka organisma resursi ļautu mums aizdzīvoties līdz pat divsimt, patiesībā dzīvojam krietni mazāk, bet novecojam vēl ātrāk. Un pirmās pazīmes – gribi to vai ne – parādās uz ādas, turklāt nevis uzreiz, bet secīgi dažādās tās zonās.

Āda ir gluži tāds pats orgāns kā, piemēram, aknas vai sirds, un tā pilda milzums dažādu funkciju. Tā ir vairogs pret baktērijām, vīrusiem un citiem kaitīgiem faktoriem, kas uzglūn tavai veselībai. Āda ir sajūtu orgāns, reģistrējot spiedienu, temperatūru un sāpes. Tā kalpo arī kā organisma spogulis – ja ciet no hroniska noguruma, ēd draņķīgu pārtiku, dzīvo vienā stresā – tas viss uz tās redzams. Visbeidzot, ja atstāsi ādu novārtā, tā atspēlēsies ar priekšlaicīgu novecošanos, apsteidzot savu dabisko kalendāru.

Dzīvojam ilgāk
Mediķi un biologi jau izsenis pētījuši organisma novecošanos, izveidojot pat īpašu zinātni – gerontoloģiju (no grieķu val. Geron – sirmgalvis un Logos – vārds, mācība). Tai jāatbild uz jautājumiem – kādēļ novecojam un vai šo procesu var palēnināt. Arheoloģiskie dati liecina, ka neolītā (vēlais akmens laikmets) vidējais dzīves ilgums bija nieka 25 – 28 gadi. Senajā Romā, spriežot pēc kapeņu uzrakstiem, ļaudis dzīvojuši ne ilgāk par kādiem 30. Arī 17. gadsimtā vidējais eiropietis diez ko ilgāk nenodzīvoja. Slavenajam Donam Kihotam no Lamančas pat vēl nebija 50, bet viņu uzvēra kā īstu večuku. Pāris gadsimtu vēlāk dzīves ilgums paaugstinājās līdz 47 gadiem, bet lielas pārmaiņas ekonomiski attīstītajās valstīs notika pagājušā gadu simtenī, sasniedzot vidējo vecumu – 75 gadi, kas gan vairs nav daudz mainījies. Domājot par ādu, jājautā – vai dzīvot ilgāk nozīmē arī dzīvot krunkainākam?

Laika skaitīšana sākas
Francijas ādas un sensorikas centrs (CE.R.I.E.S), ņemot talkā visjaunākās tehnoloģijas, izvērtēja 654 sieviešu vecumā no 18 – 70 gadiem ādas stāvokli pēc astoņiem parametriem: sausuma, taukainības, hiperēmijas (paaugstinātas asins struktūras vai tieksme uz apsārtumu), novājinātības, elasticitātes, grumbu daudzuma, tieksmi uz svīšanu, reģenerēšanās spējas. Tas ļāva izvirzīt 22 ādas novecošanās redzamās pazīmes. CE.R.I.E.S zinātniskais direktors Ervins Čehlers secina: „Ādas novecošana pakļauta mūsu iekšējam pulkstenim. Laika skaitīšana sākas praktiski no paša dzimšanas brīža, taču sekas top redzamas tikai pēc gadiem. Katrs no mums noveco dažādos laika posmos un dažādā ātrumā. Kaut procesu kontrolē iedzimtība, to nosaka arī milzums citu faktoru – kā iekšēju, tā ārēju.”
Kā izskatās ādas novecošanās pazīmes sejā, un kādā secībā tās iezīmējas vaibstos? Izrādās, katros desmit gados vari pieplusot vēl trīs pazīmes klāt.

Novecošanās pazīmes dažādās vecuma grupās
18 – 29 gadi
Tumšie loki zem acīm parādās jau 58% sieviešu. Grumbas uz pieres – 44%.
30 – 39 gadi
56% sieviešu rodas rieva starp uzacīm, 41% novēroti paplašināti vai pārplīsuši sīkie asinsvadi, bet 44% izveidojas pastiprināts apmatojums virs augšlūpas.
40 – 49 gadi
73% šis grupas sieviešu izveidojas plakstiņa noslīdējums, savukārt grumbiņas zem acīm rodas 72%, maisiņi – 59%.
50 – 59 gadi
65% parādās „zosu kājiņas”, 60% – rievas, kas savieno degunu ar lūpu kaktiņu, 78%  – vecuma jeb pigmenta plankumi.
60 – 70 gadi
61% sieviešu mainās un izplūst sejas ovāls, krunciņas ap muti izveidojas 59%.

Nodevīgā trijotne
Jā, diemžēl visātrāk noveco tieši tas, ko vismazāk vēlamies – seja, kakls un rokas. Tas tādēļ, ka tās ir atklātas un pakļautas ārējās vides iedarbībai, galvenokārt – ultravioletajiem stariem, kas, medicīniskā valodā runājot – grauj termālās struktūras. Kolagēnās elastīgās šķiedras fragmentējas un vairs nav normāla audu karkasa, kas uztur ādu labā stāvoklī. Paradoksāli – jo vairāk sauļojies, cenzdamās izskatīties labāk, jo sliktāk sāc izskatīties! Turklāt jārēķinās, ka tieši ārējas vides nodarītie postījumi ādai, gadiem ritot, arvien grūtāk atjaunojas. Ja vienpadsmitgadīgam skuķim šūnas gandrīz pilnībā spēj tikt galā ar kaitējumu, sievietei pilnbriedā bojājumi uz ādas vai nu paliek uz visiem laikiem, vai izzūd ārkārtīgi lēni.
Starp citu, jaunākie atzinumi gēnu pētniecībā arvien vairāk sašūpo iedzimtības kā galvenā noteicošā faktora nozīmi arī dermatoloģijā. Proti, patlaban ultravioletā starojuma iespaids uz ādas novecošanos apsteidz ģenētiku.

Kādēļ seja sagrumbojas?
Varbūt tādēļ, ka galva atrodas vistālāk no zemes un to graujošāk nekā stilbus ietekmē gravitācija? Šim jokam nav zinātniska apstiprinājuma, taču viens gan ir skaidrs – sejas ādu grauj muskuļu atslābšana. Un nekur uz ķermeņa muskuļu nav tik daudz  kā uz sejas, precīzāk, ap 30. Turklāt svarīgs ir ne tikai skaits, bet arī izvietojums un tas, kā šie muskuļi noslogoti: vienai acu mīmika izteiktāka, otra vairāk nodarbina sejas apakšdaļu. Sliktas ziņas īpaši daiļrunīgas mīmikas īpašniecēm: ar gadiem jūsu ieradums visas emocijas „parādīt sejā” rezultēsies dziļās grumbās konkrētās vietās. Lai tiktu vaļā no tām, ar kosmētiku vien nepietiks; būs jāķeras pat pie ķirurģiskiem pasākumiem.
Sava loma ir arī ieradumiem, piemēram, tam, kā guli. Ja iemiedz ar seju spilvenā, vaigā, uz kura guli vairāk, atslābst saistaudi. Gadiem ritot, tie vairs nespēj tik ātri atjaunoties, radot gan ādas noslīdējumu, gan iestrādājot grumbas.
Novecošanos iespaido arī ādas tips – sausa un plāna novecos ātrāk nekā biezāka un taukaina, jo jutīgāk reaģē uz vides kaitīgajiem faktoriem.
No svara arī dzīvesveids – sākot no miega režīma un beidzot ar veselīgu uzturu. Pa vidu savu ļaunumu nodara gan kaitīgie ieradumi, gan svaiga gaisa trūkums, gan mazkustīgums. Tāpēc panaceja pret novecošanos ir paredzama: veselīgs dzīvesveids plus pareiza ādas kopšana atbilstoši tās tipam, to attīrot, mitrinot un barojot. Noderīgs būs arī sejas fitness – vienkārši neticami efektīvs treniņš sejas muskuļiem. Ne velti aktrises un operdziedātājas ilgāk saglabā jauneklīgo izskatu – šajās profesijās sejas muskuļi ar īpašu vingrinājumu jātrenē katru dienu.

Gatineau iesaka:

50ml _Collagene_Expert_cream_037700ULTIMATE SMOOTHING CREAM

Dienas / nakts krēms pirmo novecošanās pazīmju un grumbiņu novēršanai. Sastāvā esošais 3 kolagēnu komplekss piepilda grumbiņas no iekšienes, izlīdzinot ādu, un hialuronskābe dziļi mitrina to. Šim krēmam piemīt antioksidantiska īpašība aizsargāt ādu pret ārējiem agresoriem. Āda kļūst gluda, mitrināta, kā arī tiek nostiprināta sejas kontūra, jo tiek stiprināta dabīgā kolagēna sintēze. Ieteicams pirmām ādas novecošanas pazīmēm.

Melato_AOX_creamMELATOGENINE ESSENTIAL SKIN CORRECTOR

Krēms sejai ar grumbiņu koriģējošu iedarbību. Sastāvā esošais Melatogenine komplekss paildzina šūnu dzīvības ilgumu, bet antioksidanti darbojas, lai aizsargātu ādu no pāragras novecošanas, samazinātu grumbiņas un atjaunotu ādas elasticitāti. Probiotiķi darbojas pret brīvajiem radikāļiem un atjauno ādas dabīgo mirdzumu. Hialuronskābe mitrina ādu un samazina grumbiņu rašanos. Ieteicams sievietēm no 30 gadiem.

Melato_AOX_Plus_creamMELATOGENINE ADVANCED REJUVENATING CREAM

Atjaunojošs sejas krēms ar koriģējošu iedarbību uz dziļām grumbiņām. Sastāvā esošais biotehnoloģisko jūras zāļu mikrodaļiņu ekstrakts nostiprina un tonizē ādas virskārtu, avokado un šī sviests baro ādu. Augļskābju atvasinājumi un probiotiķi atjauno ādas mirdzumu. Melatogenine komplekss paildzina šūnu dzīvības ilgumu, bet antioksidanti darbojas, lai aizsargātu ādu no pāragras novecošanas, samazinātu grumbiņas un atjaunotu ādas elasticitāti. Probiotiķi darbojas pret brīvo radikāļu nelabvēlīgo ietekmi. Ieteicams sievietēm no 40 gadiem.

Informācijas avots: http://www.kasjauns.lv/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: