GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Kas īsti ir kolagēns un ko tas sniedz ādai?

gatineau_collagen_expert

KAS IR KOLAGĒNS?

Kolagēns ir dabīgs proteīns jeb vienkārši sakot – olbaltumviela, kas veido lielāko daļu mūsu ķermeņa struktūras. Pastāv vairāki kolagēna veidi, un katram no tiem ir kāda funkcija mūsu vielmaiņas procesos. Kolagēns mūsu organismā veido kā ādu, cīpslas, saites un visus saistaudus, tā arī matus, kaulus, skrimšļus un zobus. Ja apmēram 60% mūsu ķermeņa sastāvs no dažādiem saistaudiem, tad aptuveni 80% šo saistaudu veido tieši kolagēns. Tas nozīmē, ka kolagēns ir gluži kā „līme”, kas satur kopā mūsu ķermeni un strādā kā amortizators.

KĀDA IR KOLAGĒNA SAISTĪBA AR MŪSU ĀDAS IZSKATU?

Kolagēns sastāda aptuveni 30% no mūsu ķermeņa kopējās olbaltumvielu masas, taču runājot tieši par ādu, tai kolagēns ir vitāli svarīgs, jo 75% olbaltumvielu, kuras veido mūsu ādu ir tieši kolagēns! Tātad – kolagēns savā būtībā veido struktūru, kas satur kopā mūsu ādu, gādā par tās elastību, gludumu un skaistu, jauneklīgu un veselīgu izskatu.

 

Kolagēnu mūsu ķermenis ražo pats, taču intensīvi tas notiek līdz apmēram 25 gadu vecumam. Pēcāk kolagēna ražošanas tempi arvien samazinās, kas, protams, ir saistāms ar pirmajām novecošanās pazīmēm, kas mūs sāk piemeklēt tieši šajā vecumā. Protams, uzreiz kolagēna ražošanas samazinājums nav jūtams, jo organisms ir uzkrājis kolagēna rezerves. Taču tad, kad šīs rezerves sāk izsīkt un kļūst nepietiekamas, parādās pirmās novecošanās pazīmes – smalkas līnijas sejas ādā, mazas grumbiņas u.c. Kolagēna rezervju arvien lielāks izsīkums arvien skaidrāk norāda uz nepatīkamo – sejas āda sāk manāmi novecot. Tātad – gadiem ejot, mūsu organisms saražo arvien mazāk kolagēna, taču patērē tik pat, līdz ar to rodas disbalanss – kolagēna nepietiek!

KĀ PAPILDINĀT KOLAGĒNA REZERVES ORGANISMĀ?

Kā jau minējām – mūsu organisms spēj kolagēnu ražot pats, taču šī ražošana intensīvi norisinās vien līdz 25 gadu vecumam. Pēcāk organisms kļūst gausāks un sāk „dzīvot” no saražotā kolagēna rezervēm. Kad rezerves lēnām sāk izsīkt, mēs to izjūtam vizuāli – pirmo novecošanās pazīmju veidā. Jautājums ir skaidrs – kā iespējams papildināt šīs kolagēna rezerves organismā? Izrādās, šobrīd pastāv veseli trīs varianti – un viens otru var tikai papildināt:

Pirmais – pastiprināti lietot uzturā produktus, kas sekmē kolagēna ražošanu organismā. Kolagēnu satur zivju un dzīvnieku skrimšļi, kā arī daži produkti no sojas pupiņām. Savukārt ķiploki, tomāti, tumši zaļie dārzeņi (piemēram, spināti, sparģeļi u.c.), produkti, kas bagāti ar omega-3 taukskābēm (piemēram, rieksti, treknas zivis, linsēklu eļļa, u.c.), sarkanie augļi, ogas un dārzeņi (piemēram, bietes, sarkanie pipari u.c.) palīdz organismam kolagēnu ražot.

 

Otrais veids, kā uzņemt kolagēnu, ir lietot ādas kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir kolagēns. Kolagēns, kas pievienots, piemēram, sejas krēmam, spēj nodrošināt dziļu ādas mitrināšanu, jo labi spēj piesaistīt ūdeni un līdz ar to padarīt sejas ādu dzīvīgāku un jauneklīgāku. Taču – šis ir tikai ārējs paņēmiens, kas jūtami nepapildinās tavas kolagēna rezerves organismā. Citiem vārdiem – kamēr krēmu lietosi, efekts uz sejas ādas būs pamanāms, kolīdz pārtrauksi lietot, izzudīs arī gūtais efekts.

 

Izrādās, pastāv arī trešais veids: tagad iespējams tiešā veidā uzņemt tīru kolagēnu. Citiem vārdiem – palīdzēt savam organismam vairot savas ādas veselīgumu un dzīvīgo izskatu. Trešais kolagēna rezervju papildināšanas veids – īpaša kolagēna un tā peptīdu uzņemšana ar uztura kosmētikas (nutricosmetics) palīdzību. Šim nolūkam tiek izmantots hidrolizēts kolagēns un kolagēna peptīdi – hidrolīzes process atbrīvo molekulārās saites, kas ļauj mūsu organismam uzņemt un galvenais – efektīvi izmantot sastāvā esošo kolagēnu. Pareizi izgatavots kolagēns satur ap 20 aminoskābēm, kuras kopumā veido 50% no aminoskābju kopuma, kas mums nepieciešams.

 

KO VĒL DER ATCERĒTIES?

Lai gan rūpīga ādas kopšana kā ārīgi, tā iekšķīgi, protams, nodrošina tās labu izskatu, tomēr pamatu pamats tomēr ir un paliek veselīgs dzīvesveids kopumā! Šīs ir labi zināmas un bieži dzirdētas patiesības, kuras tomēr labāk atkārtot vēl un vēl, jo tās tiešām darbojas!

 

Tātad, lai mūsu āda būtu svaiga, skaista un jauneklīga, ļoti būtiski ir samazināt stresa līmeni ikdienā – stress novājina ādas imūnsistēmu un saistaudus! Otrkārt – nepieciešams pilnvērtīgs miegs, kura laikā ķermenis un līdz ar to āda atgūst spēkus un atjaunojas. Treškārt – regulāras fiziskās nodarbības (tajā skaitā sekss) – tās spēj veicināt augšanas hormonu sintēzi organismā un nodrošina arī ādas labu izskatu. Ceturtkārt – sabalansēta ēdienkarte – vairāk svaigu dārzeņu, augļu, graudaugu, labo taukskābju (omega-3,omega-6 un omega-9) uzņemšana, kā arī maksimāla cukura patēriņa samazināšana. Tāpat ir vērts rūpēties par zarnu trakta tīrību. Un visbeidzot – kaitīgo ieradumu atmešana (sevišķi tas attiecināms uz smēķēšanu), kā arī ādas maksimāla pasargāšana no ārējās vides kaitīgās ietekmes – galvenokārt tie ir UV stari, pret kuriem āda jāsarga visa gada garumā!

GATINEAU iesaka jaunās paaudzes ādas kopšanas līdzekļus ar3 veidu kolagēnu COLLAGEN EXPERT, jo Jūsu āda prasa rezultātus!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: