GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Akne. Kā pret to cīnīties?

gatineau_clearand perfect

Akne esot tikai nepareizas higiēnas parādība? Tikai tīņu problēma? Vai vēl trakāk – ja reiz tev ir akne, tad jau savu seju nemaz nekop? Padomus www.sieviesuklubs.lv sniedz Estētiskās dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Kristīne Cīrule.

Akne – nepareizas higiēnas sekas?

Pumpas uz sejas var būt nepareizas higiēnas sekas. Tomēr visbiežāk tās rodas, jo veidojas tauku dziedzeru aizsprostojumi. Rezultātā uz sejas var parādīties gan baltās, strutainās pumpas, gan slēptie komedoni ar melniem punktiņiem. Viens no iemesliem, kādēļ tā notiek – sieviete lieto savai ādai nepiemērotus ādas kopšanas produktus. Iespējams tie pēc konsistences ādai ir par treknu.

Ja ir akne, tad galvenais uzdevums – attaukot ādu?

Ādas kopšanas pamatprincipi ir tie paši – noņem kosmētiku, attīra ādas virskārtu, tonizē un mitrina vai baro. Taukainai ādai var būt vēlēšanās pavisam noņemt ādas taukaino virskārtu, izmantojot īpaši intensīvus ādas kopšanas līdzekļus, bet tas ir nepareizi. Nelielam tauku slānītim uz ādas ir jābūt, jo tas aizsargā no mikrobiem un sēnītēm. Taukainas ādas kopšanai vislabāk izmantot taukainai ādai paredzētus līdzekļus.

Ja āda ir taukaina, tai nevajag mitrināšanu

Tās ir muļķības! Pilnīgi visiem ādas tipiem ir vajadzīga gan ādas mitrināšana, gan barošana, tikai tā jāpielāgo savam ādas tipam. Kristīne Cīrule norāda, ka šobrīd viena no biežāk izplatītākajām problēmām ir taukaina, aknes skarta, jutīga āda. Tas nozīmē – āda ir iekaisusi, bet jutīga. Taukaina āda jutīga kļuvusi tādēļ, ka ir izmantoti pārāk agresīvi ādas attīroši līdzekļi.

 

Lai atrisinātu šādu ādas problēmu, vispirms ir rūpīgi jāmitrina āda. Tas novērsīs paaugstināto jutību. Tikai tad, kad tas izdarīts, varēsi ķerties pie pumpu novēršanas. Kamēr nenovērsīsi jutību, ar pumpām cīnīties būs gluži kā ar vējdzirnavām.

 

Ja ir šāda ādas problēma, ieteicams izmantot kosmētiķa vai dermatologa palīdzību.

 

Pumpas rodas dēļ stresa

Taisnība, pastiprināta stresa dēļ organismā paaugstinās adrenalīna līmenis, kas savukārt aktivizē virsnieru hormonu – kortizolu, kas tālāk palielina tauku dziedzeru aktivitāti ādas šūnās. Ja ādai ir nosliece uz pastiprinātu taukošanos, tad stresa situācijas var būt papildus risks, lai veidotos pūtītes. Taču, tas nenozīmē, ka stress ir iemesls aknei. Akne ir nopietna ādas saslimšana, kas nerodas stresa izraisīto pumpu dēļ.

 

Ja esi ievērojusi, ka stresojot parādās pumpas, tad izteikta stresa brīžos vairāk uzmanības pievērs sejas tīrīšanai.

 

Ja neveselīgu ēdu, metīsies pumpas?

 

Ir veikti neskaitāmi pētījumi par uztura saistību ar ādas iekaisumiem un zinātnieki joprojām nav vienisprātis par pareizo atbildi. Bet skaidrs ir viens – asi, piparoti un saldi ēdieni aktivizē tauku dziedzeru darbību, kas savukārt aktivizē pūtīšu veidošanos.

 

Lai sev palīdzētu, ieteicams izvairīties no ēdieniem, kuri sastāv no ātrajiem ogļhidrātiem. Kā tos atšķirt? Pavisam vienkārši! Tie ir saldumos un pusfabrikātos.

 

Akne var pati no sevis izārstēties?

 

Jā, var! Vienīgi ar nosacījumu, ka ir viegla slimības forma. Ja pumpas ir virspusējas, lai no tām atbrīvotos, pilnīgi pietiks ar ādai piemērotas kosmētikas lietošanu. Ja akne ir ļoti izteikta, tad gan jāmeklē profesionāļa palīdzība.

 

Akne tikai pārejas vecuma problēma?

 

Nē, akne var aktivizēties hormonāli aktīvajos periodos – tas visbiežāk ir pusaudžu gados, grūtniecības laikā, pēcdzemdību periodā, menopauzē un lietojot hormonālo kontracepciju.

 

Arī izteiktām sportistēm var būt pastiprināta aknes veidošanās, jo fizisko aktivitāšu laikā izdalās adrenalīns, kas aktivizē virznieru darbību, tātad – var izraisīt pinnes.

 

Ejot uz solāriju, mazināsies pumpu skaits?

 

Solārijs un dabīgās saules peldes ir maldinošas. No vienas puses jā, saule un solārija stari sausina ādu un dezinficē, šādi mazinot aknes iekaisumu. Bet no otras puses – UV stari padara ādas raga slāni biezāku, kas savukārt veicina tauku dziedzeru nosprostošanos un jaunu pumpu veidošanos.

 

Tādēļ dermatoloģe ārstnieciskos nolūkos solāriju neiesaka.

GATINEAU problemātiskai, taukainai un jaukta tipa ādai iesaka CLEAR&PERFECT produktu līniju ar īpašo SEBUMSTOP kompleksu un citām vērtīgām sastāvdaļām, kas atbloķē, attīra un savelk poras, kā arī samazina sebuma izdalīšanos. Produktu līnija piedāvā arī produktus ar absorbējošu minerālpulveri, kas matē sejas ādu, samazinot ādas spīdīgumu.

clear_perfect_gatineau

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on September 17, 2014 by in Skaistumkopšana and tagged , , , , , , .
%d bloggers like this: