GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

4 iemesli, kāpēc neievērot ekstrēmo jeb vielmaiņas diētu

Ekstrēmā vielmaiņas diēta

Atcerēsimies, ka ikviena diēta atsaucas ne tikai uz mūsu veselību, bet arī mūsu sejas un ķermeņa ādu. Pēdējā laikā ir populāra vielmaiņas diēta, kas apgalvo, ka ir nepieciešamas tikai 13 dienas, un tava vielmaiņa tiks neatgriezeniski izmainīta uz labo pusi. Svars kritīsies, un pašsajūta uzlabosies. Āķis ir izmests.

Vielmaiņas sakārtošanas diēta sevi piesaka skaļi, un tai netrūkst sekotāju. Diēta sola, ka ar tās starpniecību izdosies zaudēt no 4-12 kg liekā svara 13 dienās. Diēta ir īslaicīga, tāpēc jebkuram ir salīdzinoši viegli saņemties, lai to izturētu, toties solītais rezultāts ir fantastisks, kas dod papildu motivāciju izturēt. Turklāt tiek solīts, ka pēc šīs 13 dienu striktās diētas divus gadus varēs ēst pilnīgi jebko, ko sirds kāro, un nepieņemties svarā, jo vielmaiņa strādās tik labi kā Šveices pulkstenis.

Iemesli, kāpēc neievērot šo diētu:

Stress un nemiers organismam. Nav zināms, kas īsti ir izstrādājis šo slaveno diētu, jo nevienā literatūrā nav atrodami tās autori. Līdz ar to pat nav zināms, vai to ir izstrādājis cilvēks ar medicīnisko izglītību. Diētas aprakstos ir apgalvots, ka tā izstrādāta, lai šokētu organismu un tādējādi liktu tam strādāt tauku supersadedzināšanas režīmā. Tiek minēts, ka šajās 13 dienās visticamāk, piedzīvosi galvas reiboņus, nespēku un varbūt pat nemieru. Nenoliedzami ar šo diētu var zaudēt svaru, taču vielmaiņa visticamāk tiks nevis sakārtota, bet sabojāta!

Brokastīs melna kafija ar cukuru. Jāatzīst, ka diēta ir sastādīta visai muļķīgi un ir pretrunā pareizas ēšanas pamatprincipiem. Brokastīs! Melna kafija ar cukuru! Brokastis ir būtiska dienas ēdienreize, kuru tievētāji noteikti nedrīkst izlaist, jo no rīta vielmaiņa dabiski ir ātrāka. Šī diēta savukārt paredz brokastis faktiski vispār neieturēt.

500 kalorijas dienā. Kopumā šī diēta ir ekstrēma, jo kopējais kaloriju daudzums dienā ir ap 500 kalorijām, dažās dienās vēl mazāk. Šāds kaloriju daudzums ne tuvu nespēj nodrošināt organisma vajadzības. Vienīgais pozitīvais ir tas, ka diēta paredz uzņemt samērā daudz olbaltumvielas, kas ir pamatu pamats jebkurai diētai.

Nepatīkams elpas un sviedru aromāts. Diētas aprakstā minēts, ka iespējama slikta elpa, un tas nav nekāds brīnums ketonvielu dēļ. Nelielos daudzumos ketonvielas veidojas visu laiku, un tas ir normāli, taču ekstrēmu diētu laikā organisms enerģijas ieguvei pastiprinātā režīmā dedzina taukus. Šajā procesā ketonvielu daudzums palielinās, izraisot dažādas blakusparādības, piemēram, galvassāpes, sliktu elpu, nepatīkamu garšu mutē. Ketonvielas tiek izvadītas caur nierēm, tāpēc tās tiek pakļautas ļoti lielai slodzei, kas nākotnē var atspēlēties ar dažādām nieru kaitēm.

Atcerēsimies, ka ar vārdu “ diēta” ir jāsaprot pareizi izvēlēta pārtika, kas sniedz nepieciešamo enerģiju un uzturvielas mūsu organismam. Diemžēl daudziem ir nepareizs uzskats par vārda “ diēta” nozīmi. Atgādinām, ka diēta – tas ir dzīvesveids, regulāras ēdienreizes, veselīga pārtika un daudz ūdens, nevis drastiska 13 dienu organisma mocīšana! Jūsu organisms,  sejas un ķermeņa āda būs jums pateicīgi, ja veiksiet pareizās izvēles!

Interesenti ar diētas plānu var iepazīties šeit: http://www.pareizs-uzturs.com/public/dieta-vielmainas-sakartosanai.php

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: