GATINEAU Latvia

JAUNĪBA – MANS VECUMS

Uzzini kā mēness fāzes ietekmē skaistumkopšanas procesus!

Plānojot skaistumkopšanu vadoties pēc mēness fāzēm, rezultāts būs ievērojami labāks
Plānojot skaistumkopšanu vadoties pēc mēness fāzēm, rezultāts būs ievērojami labāks
Princips, kā Mēness fāzes ietekmē cilvēka dzīvi un veselību, ir vienkāršs. Augošā Mēnesī paveiktais palīdz virzīties uz mērķi un to sasniegt, savukārt dilstoša Mēness fāzē jāveic aktivitātes, kuru ietekmē vēlies no kaut kā atbrīvoties. Šis princips darbojas arī skaistumkopšanā. Augošā Mēnesī fizioloģiskie procesi cilvēka organismā norisinās daudz straujāk, tam ir tendence visu uzsūkt un uzkrāt, tāpēc ieteicams veikt ādas mitrināšanas un barošanas procedūras, piesātinot to ar nepieciešamajiem vitamīniem, mikroelementiem un citām bioloģiski aktīvām vielām. Savukārt dilstoša Mēness fāzē veic ādas virsējā slāņa nolobīšanas un zemādas tauku samazināšanas procedūras, jo tieši šajā laikā atbrīvošanās no visa liekā izdodas bez piepūles.Jauns mēness
Jauna Mēness pirmajās dienās daba un cilvēka organisms atrodas pasīvā stāvoklī. Reakcija ir palēnināta, jo samazinās smadzeņu apgāde ar skābekli. Lielas aktivitātes vai jaunu darbu sākšana nav vēlama. Bieži vien cilvēki kļūdās, domājot, ka jauna Mēness fāze ir labvēlīga matu griešanai. Patiesībā tā nav, jo jauns Mēness ir tukšs, pavisam izdilis, un šajā laikā griezti mati un arī nagi ataug vislēnāk. Ja gribas audzēt garu bizi, matu gali jāapgriež, sākot no jauna Mēness trešās dienas, augošā Mēnesī, vai – vēl labāk – Pilnmēnesī. Kosmētiķe Ieva Gulbe savā praksē novērojusi, ka Mēness fāzes ietekmē arī liekā apmatojuma augšanu. Ja vaksāciju veic Mēness pilnbriedā, nevēlamais apmatojums ataug jau pēc nedēļas, tāpēc atbrīvošanos no tā vislabāk ieplānot pirmajās trīs jauna Mēness dienās vai dilstoša Mēness fāzē. Tas attiecas arī uz uzacu korekciju – ja tā veikta pirmajās trīs jauna Mēness dienās vai dilstoša Mēness fāzē, nevēlamie matiņi ataug lēnāk.

Ādas barošanai piemērotākais laiks ir augošs mēness.
Ādas barošanai piemērotākais laiks ir augošs mēness

Augošs mēness 
Ādas toņa un struktūras uzlabošanos vislabāk stimulēt augošā Mēnesī. Ieteicams veikt procedūras, kas ādu baro, it īpaši, ja tā ir ļoti sausa un plāna, nespēj piesaistīt un uzturēt optimālu mitruma daudzumu, piemēram, rudenī pēc intensīvas sauļošanās vasarā vai gadījumos, kad āda izskatās pelēcīga, jo tai trūkst mikrocirkulācijas. Mājas apstākļos šim mērķim noder barojošas, mitrinošas un stimulējošas maskas, kas reģenerē ādas šūnas. Arī anti age procedūras – skaistuma injekcijas un fillerus – ieteicams veikt augoša Mēness fāzē, jo aktīvās vielas, kas tiek ievadītas zem ādas, uzsūcas labāk un dziļāk, radot vēlamo efektu, tas ir pamanāmāks un saglabājas ilgāk.

Pilns mēness
Pilnmēness fāze ilgst trīs dienas, sākot no tās, kas atzīmēta kalendārā, ieskaitot vienu diennakti pirms un pēc. Ieva Gulbe novērojusi, ka tieši šajā laikā ādu attīrīt ir visvieglāk, tāpēc, ja pumpas un aizsprostotas poras sagādā problēmas, ieplāno mehānisko ādas tīrīšanas procedūru. Taču jāņem vērā, ka tā ir fiziski traumatiska, jo pumpas tiek izspiestas, turklāt Pilnmēness fāzē āda ir ļoti jutīga. Klientiem jāizvērtē, vai ir vērts sevi mocīt un attīrošo procedūru apmeklēt Mēness pilnbriedā. Ja tomēr dilstošā un tukšā Mēnesī ādu attīrīt ir grūti, visticamāk, tai trūkst mitruma, un ir vērts paciest nepatīkamāku procedūru Pilnmēnesī, lai sasniegtu daudz labāku rezultātu.

Dilstošā mēnesī atbrīvojies no liekā.
Dilstošā mēnesī atbrīvojies no liekā.

Dilstošs mēness
Piemērots laiks diētām un atslodzes dienām, kā arī ādu attīrošām un tvirtumu nostiprinošām procedūrām ar aparāttehnoloģiju, piemēram, ultraskaņas vai radiofrekvences terapijai, masāžai un limfodrenāžai, kuru mērķis ir atbrīvot organismu no toksīniem, taukiem un celulīta. Procedūras, kas jāveic kursa veidā, piemēram, vakuummasāžu (nepieciešamas vismaz 20 procedūras – Aut.), vēlams sākt tieši dilstoša Mēness fāzē, jo tad rezultāts būs daudz pamanāmāks un stimulēs masāžas kursu turpināt. Piesaki karu arī pinnēm un dažādiem ādas jaunveidojumiem – kārpām, papilomām, dzimumzīmēm un pigmentācijas plankumiem. Ieteicamas arī dažādas pīlinga metodes (ķīmiskie un bioloģiskie pīlingi ir metodes, ar kurām apzināti tiek sabojāta ādas virskārta, lai tā redzami lobītos), jo mēnesim dilstot, āda pēc pīlinga attīrās daudz efektīvāk.

Teksts: žurnāls OK, Foto: Shutterstock

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: